צוות

mikhael
מיכאל מנקין

מנכ"ל

מיכאל הוא מנכ״ל תכנית העמיתים של השותפות. לפני ניהול השותפות שימש כמנכ״ל ״מולד – המרכז להתחדשות הדמוקרטיה״, מכון מחקר עצמאי המוקדש להתחדשות רעיונית ציבורית בישראל. לפני כן שימש כמנכ״ל ״שוברים שתיקה״, ארגון של חיילים משוחררים שפועל להעלאת המודעות הציבורית להשלכות השליטה הצבאית הישראלית בגדה המערבית ובעזה. הוא כתב על יחסי החוץ של ישראל ועל יחסי ערבים-יהודים בכמה במות, בין השאר בעיתון ״ארץ״ ובכתבי העת Foreign Policy, Foreign Affairs ו-The Nation.
מיכאל הוא עמית בתכנית קרן ברל כצנלסון, שבה הוא כותב על מדיניות החוץ של ישראל. הוא חי בירושלים עם אשתו ושלושת ילדיהם.

nasreen-hajyahya-b
נסרין חדאד חאג׳-יחיא

מנהלת תכניות

ד"ר חדאד חאג׳-יחיא היא ילידת רמלה ומומחית בתחום יחסי יהודים-ערבים, והיא פועלת לצמצום פערים כלכליים בין אזרחים יהודים וערבים בישראל. היא מתמחה בסוגיות הנוגעות לפרופיל החברתי־כלכלי של צעירים וצעירות ערבים; לשילוב ערבים בהשכלה הגבוהה ובשוק העבודה; ולייצוג הולם של ערבים בשירות הציבורי ובתהליכי קבלת החלטות. ב-2015 מונתה לראש התכנית ליחסי יהודים-ערבים במכון הישראלי לדמוקרטיה, שבו שימשה כחוקרת. בשנים האחרונות עסקה בשילוב מורות ערביות בבתי ספר יהודיים במסגרת מיזם משותף של משרד ראש הממשלה, מכון ״מרחבים״ ומשרד החינוך. ד"ר חדאד חאג׳-יחיא זכתה במלגות אקדמיות רבות, כולל מלגת ההצטיינות של המחלקה לגיאוגרפיה ולסביבה אזרחית של אוניברסיטת תל אביב (2012) ומלגת הצטיינות של קרן ״ביכורה״ מטעם האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים (2011—2012). עבודת הדוקטורט שלה עוסקת בהשפעה של חסמים במרחב החברתי על חוסר מעש בקרב צעירות וצעירים ערבים בני 18—22 בישראל. ד"ר חדאד חאג׳-יחיא היא יועצת בכירה בקרן פורטלנד וחברת ועד מנהל בקרן החדשה לישראל ובשדולת הנשים בישראל.

דניאלה
דניאלה רן

מנהלת פרויקטים

סטודנטית לסוציולוגיה, אנתרופולוגיה וספרות עברית באוניברסיטה העברית בירושלים. ב2020 לקחה חלק ב"מדרשת דרור" – תכנית לימודית אינטנסיבית המכשירה אקטיביסטים צעירים בדגש על המאבק בכיבוש ולימודי ערבית. כיום פעילה בתנועת הבוגרים המתגבשת.

דניאלה חברה בתא הסטודנטים של תנועת עומדים ביחד, ונבחרה מטעמו למועצת הר הצופים ולועידה הרוחבית של האוניברסיטה העברית.

הוועד המנהל

פרד-טאובר
אלפרד טאובר

יושב ראש מנהל הוועד המנהל

פרופ׳ טאובר הוא מרצה בדימוס לפילוסופיה ולרפואה ולשעבר מנהל המרכז לפילוסופיה ולהיסטוריה של המדע באוניברסיטת בוסטון. פרופ׳ טאובר הוא המטולוג וביוכימאי, ופרסם מעל 125 מאמרים ברפואה, ביוכימיה וביולוגיה של התא. במסגרת התמחותו כפילוסוף וכהיסטוריון של המדע פרסם פרופ׳ טאובר מאמרים רבים על ביו-רפואה במאה התשע-עשרה והעשרים, על לימודי מדע בני-זמננו ועל אתיקה. במאי 2008 זכה פרופ׳ טאובר במדליית המדע – אות הכבוד הגבוה ביותר של המכון ללימודים מתקדמים באוניברסיטת בולוניה באיטליה. ב-2011 זכה בתואר דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת חיפה, שבה שימש כיושב ראש חבר הנאמנים בין השנים 2013—2019.

Bashaer-Fahoum-Jayoussi
בשאיר פאהום-ג׳יוסי

חברת הוועד המנהל

עו"ד פאהום-ג׳יוסי היא בעלת משרד עורכי דין בחיפה המתמחה במשפט אזרחי ובייצוג משפטי. יושבת-ראש שותפה בעמותת ״יוזמות אברהם״ (לשעבר קרן אברהם), ארגון יהודי-ערבי לשינוי חברתי ולקידום שילוב ושוויון בין יהודים וערבים אזרחי ישראל. משנת 2015 משמשת כיו"ר ועדת הביקורת באוניברסיטת חיפה; חברת חבר הנאמנים של האוניברסיטה ובתשע השנים האחרונות חברת הוועד המנהל של האוניברסיטה. בין השנים 2009—2014 שימשה כיושבת ראש הוועד המנהל של המרכז היהודי-ערבי באוניברסיטת חיפה – מרכז מחקר אקדמי לקדום היחסים בין יהודים וערבים אזרחי המדינה. בעבר כיהנה כחברת דירקטוריון, חברת ועדת ביקורת ולאחר מכן כיושבת ראש ועדת ביקורת בדירקטוריון החברה הממשלתית נמל חיפה בע"מ. בין השנים 2013—2015 כיהנה כחברה במנהלת המרכז הלאומי לחקר הים התיכון.
ב-2010 הייתה חברה בוועדת השופטים לפרס סוקולוב לעיתונאים בתקשורת האלקטרונית, וב-2011 הייתה חברה בוועדת השופטים לפרס סוקולוב לעיתונות כתובה.

עמי-אילון
עמי אילון

חבר הוועד המנהל

אלוף (במיל׳) עמי איילון הוא ראש השב״כ לשעבר ומפקד חיל הים לשעבר, כיהן כשר בממשלה וכחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה. איילון הוא בעל תואר שני בניהול ציבורי מאוניברסיטת הרווארד ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן. יושב ראש אקי״ם, ארגון ארצי לשיקום בעלי מוגבלויות שכלית, ויושב ראש הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה. בשנת 2000, במהלך האינתיפאדה השנייה, ייסד איילון עם ד״ר סרי נוסייבה את ״המפקד הלאומי״, יוזמת שלום חוץ-פרלמנטרית שנועדה לעודד ישראלים ופלסטינים לחתום על מסמך עקרונות לסיום הסכסוך. כ-450,000 יהודים ופלסטינים חתמו על המסמך.

דיאנה-ליפטון
דיאנה ליפטון

חברת הוועד המנהל

ד״ר ליפטון היא חוקרת מקרא. לפני עלייתה לישראל ב-2011 שימשה כחוקרת ומרצה ב-Newnham College בקיימברידג׳ (1997—2006) וכמרצה למקרא ולמדעי היהדות ב-King’s College בלונדון (2007—2011). בין השנים 2012—2013 שימשה כמרצה למקרא באוניברסיטת תל אביב. מאז 2012 היא מלמדת בבית הספר לתלמידים מחו״ל על שם רוטברג באוניברסיטה העברית. ספרה האחרון, From Forbidden Fruit to Milk and Honey: A Commentary on Food in the Torah, יצא לאור ב-2018.
ד״ר ליפטון חיה בירושלים עם בן זוגה והיא אם לשני ילדים.

גון-הלפין
ג'ון הלפין

חבר הוועד המנהל

ג׳ון הוא עמית בכיר בארגון Center for American Progress (CAP) העוסק בתאוריה פוליטית, תקשורת וניתוח דעת קהל. עובד בארגון מאז הקמתו ב-20003 וכיום מנהל שותף בארגון ומחבר התכנית ללימודים פרוגרסיביים, פרויקט בין-תחומי לחקר ההיסטוריה האינטלקטואלית של הפרוגרסיביות, עקרונות היסוד שלה וההבנה הציבורית לגביה. ב-2008 פרסם עם ג׳ון פודסטה את הספר The Power of Progress: How America’s Progressives Can (Once Again) Save Our Economy, Our Climate, and Our Country. הספר דן בהיסטוריה של התנועה הפרוגרסיבית ובעתידה. לאורך השנים ניהל פרויקטים שונים של הארגו בנושאים כגון אמונה בפוליטיקה, ביטוח בריאות, חובות צרכנים, מיסים, עוני ומדיניות חוץ. לפני הצטרפותו לארגון שימש כשותף בכיר במכון המחקר Greenberg Quinlan Rosner ושימש כיועץ אסטרטגיה ומחקר דעת קהל למפלגות ולמועמדים פוליטיים. בין השאר ייעץ לצוות הקמפיין של אל גור לנשיאות (2000), למפלגת הלייבור הבריטית, למפלגה הסוציאל-דמוקרטית באוסטריה ולשורה של קמפיינים לקונגרס, לבתי המחוקקים וליוזמות שונות.

משה-הלברטל
משה הלברטל

חבר הוועד המנהל

פרופ׳ הלברטל סיים את הדוקטורט באוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1989. בין השנים 1988—1992 השתתף בתכנית העמיתים של אוניברסיטת הרווארד. פרופ׳ הלברטל שימש כמרצה אורח בבית הספר למשפטים של הרווארד, באוניברסיטת פנסילבניה ובבית הספר למשפטים של אוניברסיטת ייל. כעת הוא מרצה למחשבת ישראל ופילוסופיה באוניברסיטה העברית, בבית הספר למשפטים באוניברסיטת ניו יורק ובמרכז הבינתחומי הרצליה. פרופ׳ הלברטל פרסם ספרים רבים, וביניהם Idolatry (co-authored with Avishai Margalit, 1992); People of the Book (1997); Concealment and Revelation (2007); On Sacrifice (2012); Maimonides: Life and Thought (2014),. הוא כתב גם את הספרים ״מהפכות פרשניות בהתהוותן״ (1997); ״בין תורה לחכמה: רבי מנחם המאירי וחכמי פרובאנס״ (2000); ו״על דרך האמת: רמב״ן ויצירת המסורת״ (2006). פרופ׳ הלברטל זכה בפרס מיכאל ברונו מקרן רוטשילד – יד הנדיב (1999) והוא חבר האקדמיה הישראלית למדעים מאז 2010.

סיד-טופול
סידני טופול

חבר הוועד המנהל

טופול הוא בוגר בית הספר הלטיני בבוסטון ויליד העיר. הוא בעל תואר בפיזיקה ותואר דוקטור לשם כבוד למדעים מאוניברסיטת מסצ׳וסטס. בוגר Harvard-MIT וזוכה פרס המנהיגות של המכון. טופול נכנס להיכל התהילה של הכבלים ושל הלוויין, של ערוץ MTC ושל המכון הטכנולוגי של ג׳ורג׳יה.
טופול שימש כחבר ועד מנהל בכמה ארגוני ציבור יהודיים באזור בוסטון: the American Jewish Committee; the Jewish Community Relations; Council of Greater Boston; Combined Jewish Philanthropies of Greater Boston. טופול הוא חבר ב״עמנו״, תנועת ציונית יהודית אמריקנית; חבר ועד מנהל ב״ידידי שלום עכשיו בארצות-הברית״ וב- J Street; חבר ועד מנהל ב״ברית צדק ושלום״, ארגון שמאל יהודי-אמריקני; וחבר Jewish Community Relations Council. שימש כחבר פעיל בקבוצת דיאלוג למען שלום ישראלי-פלסטיני בבוסטון. פעילותו הנוכחית למען השלום היא מימון תכניות להצמחת מנהיגים לאי-אלימות באוניברסיטאות בארצות-הברית ובישראל.
טופול שימש יושב ראש חברת ״סיינטיפיק אטלנטה״ והוא נשיא קבוצת טופול וקרן משפחת טופול.