צוות

פידא-נערה
פידא נערה (טבעוני)

מנהלת שותפה, תכנית העמיתים

פידא היא מנהלת סניף חיפה ותחום חברה משותפת בשתיל. בעבר כיהנה כמנהלת שותפה ב״מהפך-תע׳ייר״: ארגון יהודי-פלסטיני פמיניסטי לשינוי חברתי באמצעות חינוך והעצמה קהילתית, הפועל למען שוויון הזדמנויות וצמצום פערים חינוכיים וחברתיים. בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ממכללת תל-חי ותואר שני בלימודי מגדר מאוניברסיטת בר-אילן. החלה את פעילותה ב״מהפך-תע׳ייר״ כמנהלת שותפה ב-2013. השתתפה בקורסים מקצועיים שונים וביניהם ניהול סכסוכים, ארגון קהילתי לשינוי חברתי ואימון מנהלים.
כחברה במועצה הלאומית של ״חדש – החזית הדמוקרטית לשוויון ושלום״, פידא הייתה מועמדת ברשימת ״חדש״ לכנסת בבחירות 2019 (מקום שמיני). ב-25 השנים האחרונות הקדישה את פעילותה להעצמת נשים ולשינוי חברתי. בצעירותה התנדבה בקו החם לנפגעות אלימות מינית וכרכזת יחידת הפעילות הקהילתית בעמותת ״נשים נגד אלימות״ במשך 13 שנים. פידא היא ילידת העיר נצרת אשר גדלה בנווה שלום, אם לשתי בנות.

mikhael
מיכאל מנקין

מנכ"ל

מיכאל הוא מנכ״ל תכנית העמיתים של השותפות. לפני ניהול השותפות שימש כמנכ״ל ״מולד – המרכז להתחדשות הדמוקרטיה״, מכון מחקר עצמאי המוקדש להתחדשות רעיונית ציבורית בישראל. לפני כן שימש כמנכ״ל ״שוברים שתיקה״, ארגון של חיילים משוחררים שפועל להעלאת המודעות הציבורית להשלכות השליטה הצבאית הישראלית בגדה המערבית ובעזה. הוא כתב על יחסי החוץ של ישראל ועל יחסי ערבים-יהודים בכמה במות, בין השאר בעיתון ״ארץ״ ובכתבי העת Foreign Policy, Foreign Affairs ו-The Nation.
מיכאל הוא עמית בתכנית קרן ברל כצנלסון, שבה הוא כותב על מדיניות החוץ של ישראל. הוא חי בירושלים עם אשתו ושלושת ילדיהם.

דניאלה
דניאלה רן

מנהלת פרויקטים

סטודנטית לסוציולוגיה, אנתרופולוגיה וספרות עברית באוניברסיטה העברית בירושלים. ב2020 לקחה חלק ב"מדרשת דרור" – תכנית לימודית אינטנסיבית המכשירה אקטיביסטים צעירים בדגש על המאבק בכיבוש ולימודי ערבית. כיום פעילה בתנועת הבוגרים המתגבשת.

דניאלה חברה בתא הסטודנטים של תנועת עומדים ביחד, ונבחרה מטעמו לועידה הרוחבית ולועד המנהל של אגודת הסטודנטים/ות באוניברסיטה העברית.

הוועד המנהל

nasreen-hajyahya-b
נסרין חדאד חאג׳-יחיא

יו"ר הוועד מנהל

ד"ר חדאד חאג׳-יחיא היא ילידת רמלה ומומחית בתחום יחסי יהודים-ערבים, והיא פועלת לצמצום פערים כלכליים בין אזרחים יהודים וערבים בישראל. היא מתמחה בסוגיות הנוגעות לפרופיל החברתי־כלכלי של צעירים וצעירות ערבים; לשילוב ערבים בהשכלה הגבוהה ובשוק העבודה; ולייצוג הולם של ערבים בשירות הציבורי ובתהליכי קבלת החלטות. ב-2015 מונתה לראש התכנית ליחסי יהודים-ערבים במכון הישראלי לדמוקרטיה, שבו שימשה כחוקרת. בשנים האחרונות עסקה בשילוב מורות ערביות בבתי ספר יהודיים במסגרת מיזם משותף של משרד ראש הממשלה, מכון ״מרחבים״ ומשרד החינוך. ד"ר חדאד חאג׳-יחיא זכתה במלגות אקדמיות רבות, כולל מלגת ההצטיינות של המחלקה לגיאוגרפיה ולסביבה אזרחית של אוניברסיטת תל אביב (2012) ומלגת הצטיינות של קרן ״ביכורה״ מטעם האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים (2011—2012). עבודת הדוקטורט שלה עוסקת בהשפעה של חסמים במרחב החברתי על חוסר מעש בקרב צעירות וצעירים ערבים בני 18—22 בישראל. ד"ר חדאד חאג׳-יחיא היא יועצת בכירה בקרן פורטלנד וחברת ועד מנהל בקרן החדשה לישראל ובשדולת הנשים בישראל.

עמי-אילון
עמי אילון

יו"ר הוועד מנהל

יו"ר הוועד המנהל

אלוף (במיל׳) עמי איילון הוא ראש השב״כ לשעבר ומפקד חיל הים לשעבר, כיהן כשר בממשלה וכחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה. איילון הוא בעל תואר שני בניהול ציבורי מאוניברסיטת הרווארד ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן. יושב ראש אקי״ם, ארגון ארצי לשיקום בעלי מוגבלויות שכלית, ויושב ראש הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה. בשנת 2000, במהלך האינתיפאדה השנייה, ייסד איילון עם ד״ר סרי נוסייבה את ״המפקד הלאומי״, יוזמת שלום חוץ-פרלמנטרית שנועדה לעודד ישראלים ופלסטינים לחתום על מסמך עקרונות לסיום הסכסוך. כ-450,000 יהודים ופלסטינים חתמו על המסמך.

פרד-טאובר
אלפרד טאובר

חבר וועד מנהל

פרופ׳ טאובר הוא מרצה בדימוס לפילוסופיה ולרפואה ולשעבר מנהל המרכז לפילוסופיה ולהיסטוריה של המדע באוניברסיטת בוסטון. פרופ׳ טאובר הוא המטולוג וביוכימאי, ופרסם מעל 125 מאמרים ברפואה, ביוכימיה וביולוגיה של התא. במסגרת התמחותו כפילוסוף וכהיסטוריון של המדע פרסם פרופ׳ טאובר מאמרים רבים על ביו-רפואה במאה התשע-עשרה והעשרים, על לימודי מדע בני-זמננו ועל אתיקה. במאי 2008 זכה פרופ׳ טאובר במדליית המדע – אות הכבוד הגבוה ביותר של המכון ללימודים מתקדמים באוניברסיטת בולוניה באיטליה. ב-2011 זכה בתואר דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת חיפה, שבה שימש כיושב ראש חבר הנאמנים בין השנים 2013—2019.

מיקי-גיצין
מיקי גיצין

חבר וועד מנהל

מיקי הוא מנכ״ל הקרן החדשה בישראל. לפני בחירתו לתפקיד היה מנכ״ל ״ישראל חופשית״, ארגון שטח שמכוון להשפעה על דעת הקהל הציבורית ועל יישום מדיניות בנושאי דת ומדינה בישראל. כיהן גם כחבר מועצת העיר תל-אביב-יפו. לפני כן היה דוברו של חבר הכנסת אילן גילאון ממרצ ומנהל פרויקטים בארגון ״ידידי אירופה בישראל״ שמטרתו לשפר את היחסים בין הפרלמנט האירופי למדינת ישראל. נוסף על כך שימש כמנהל עמית של ״פסטיבל בשקל״, עמותה ישראלית שפועלת לפיתוח הזדמנויות לביטוי תרבותי ואמנותי בפריפריה. לאחר שירותו הצבאי כקצין מודיעין שימש כשליח הסוכנות היהודית לישראל תחת חסותה של הפדרציה היהודית באינדיאנה. בעל תואר ראשון ביחסים בין-לאומיים ומזרח תיכון באוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני במדיניות ציבורית מה- University College בלונדון.
במהלך לימודיו זכה במלגת משרד החוץ הבריטי והקונסוליה הבריטית. זוכה פרס הקרן החדשה באנגליה לזכויות אדם לשנת 2013 ופרס גלנטר למנהיגות חברתית ישראלית צומחת לצדק חברתי לשנת 2015.

ראונק
ראונק נאטור סוונדסן

חברת וועד מנהל

 פלסטינית ערביה, אזרחית ישראל, תושבת דנמרק, אמא ל-3 בנים ובת זוגו של קים נאטור סוונדסן.

ראונק היא מנהיגת ארגוני חברה אזרחית מנוסה, עם רקורד מכובד בשינוי חברתי ומדיניות במזרח התיכון, באירופה ובארצות הברית. היא מיומנת בארגון קהילתי, הסברה ודיבור מול קהל, קשרי תורמים וגיוס כספים, פיתוח ארגוני וניהול.

בשנת 2015 חזרה ראונק לחיפה מקופנהגן-דנמרק, כדי לקחת תפקיד מוביל במאמץ לקדם שוויון לאזרחי ישראל הפלסטינים ולבנות חברה משותפת בין ערבים ויהודים בישראל. כמנהלת שותפה בעמותת "סיכוי-אופוק", ראונק חתרה לקדם שינוי בתוך משרדי ממשלה, סוכנויות ציבוריות, רשויות מקומיות ובקרב הציבור הרחב, לעודד מדיניות ממשלתית שוויונית כלפי אזרחים ערבים וליצירת מציאות של חברה משותפת ושוויונית.

בשנת 2019 היא הצטרפה למשפחתה בדנמרק וכיום היא מאמנת ומטפלת NLP עצמאית, מתרגלת בערבית, בעברית והן בדנית, ופעילה פוליטית לקידום שוויון וחברה משותפת בישראל

ÐèÙç ÛèÞÕß
ÔÞÕáã ÜéÑê
אריק כרמון

חבר וועד מנהל

סאמר הוא מנכ״ל המרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי, אחד מארגוני החברה האזרחית הערבים הוותיקים והחשובים העוסקים בנושאי תכנון ובנייה ברשויות הערביות. בעל תואר דוקטור למדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה, הדוקטורט שלו עסק בשיח הפוליטי של הפלסטינים בישראל, כיום הוא משתלם לפוסט דוקטורט באוניברסיטת ULC בלונדון.  
בארבע מערכות הבחירות האחרונות סאמר הקים והוביל את הקואליציה לעידוד הצבעה בחברה הערבית. הוא מנחה קבוצות דו לאומיות בבית הספר לשלום בנווה שלום ומתמקד בהנחיית קבוצות דיאלוג של ישראלים ופלסטינים.
בעבר שימש יו״ר ועד הסטודנטים הערבים באוניברסיטת חיפה. מזכיר ועד היוזמה הערבי-דרוזי הקורא לסיום חובת השירות בצבא עבור דרוזים וחבר המזכירות הארצית של חד״ש והלשכה הפוליטית של המפלגה. נשוי לד"ר רגדה זידאן סויד, רופאת נשים, ואבא לשתי בנות: שאם וליא.
מרב מזרחי
מרב מזרחי

חברת וועד מנהל

מרב מזרחי היא ראש צוות פרוייקטים מיוחדים בקרן החדשה לישראל מאז 2018. לפני כן ניהלה את קשרי החוץ של הקרן, והיתה אחראית על סיורים וביקורי התורמים. היא אמונה על תכניות שונות וקשרים לכמה קרנות משפחתיות. בין השאר קרן יערי, התורמת לתכניות מנהיגות לנשים מקהילות מוחלשות, וכן "נשים כסוכנות לשינוי חברתי", מאגר תרומות המכוון בעיקר לקידום נשים בדרכים שונות.

בעבר היתה מרב פעילה במגוון יוזמות ובעיקר בארגוני נשים ונשים מזרחיות. בטרם הצטרפה לקרן החדשה בשנת 2006, מרב ניהלה את מחלקת הפרויקטים בקרן לידידות.

מרב היא בעלת תואר ראשון במדעי המדינה ותקשורת מהאוניברסיטה העברית בירושלים, והיא בוגרת התכנית לפעילי ציבור באוניברסיטה.

מרב נולדה, גדלה ומתגוררת בירושלים עם שני ילדיה, נדב ומאיה.

חנא
חנא סוויד

חבר וועד מנהל

ד"ר חנא סוויד נולד בשנת 1955 בעילבון. הוא בעל שלושה תארים אקדמיים בהנדסה אזרחית ותכנון מהטכניון. לאחר סיום לימודיו מילא תפקידים אקדמיים בטכניון (1988-1990), אוניברסיטת רידינג בבריטניה (1990-1993) ובאוניברסיטת חיפה (1994-5). במהלך תקופה זו, ד"ר סוויד פרסם יותר מ-20 מאמרים בכתבי עת בינלאומיים בתחומי העניין האקדמיים שלו – תכנון עירוני, אקלים וסביבה.

בנובמבר 1993 נבחר לראשות המועצה המקומית עילבון שבגליל. במהלך כהונתו ייצג את הרשויות הערביות בישראל במועצה הארצית לתכנון ובנייה, והיה חבר מוביל בועד ראשי רשויות ערביות בישראל עד 2003.

בשנת 2000 ד"ר סוויד הקים יחד עם ארגוני חברה אזרחית שונים את המרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי, ושימש כמנכ"ל שלו בין השנים 2004-2006.

בשנת 2006 נבחר ד"ר סוויד לראשונה לכנסת מטעם מפלגת חד"ש וכיהן כח"כ במשך שלוש קדנציות רצופות. הוא כיהן כחבר בוועדת הכלכלה, הועדה לביקורת המדינה, ועדת הפנים והגנת הסביבה וועדת האתיקה. הוא שימש גם כיושב ראש ועדת המשנה לקידום אנרגיה ירוקה.

ד"ר סוויד הקים והשתתף במספר רב של שדולות וקבוצות לובי שפעלו בכנסת. בינהן: יו"ר משותף (עם ח"כ הרב מיכאל מלכיאור) של  השדולה הפרלמנטרית לדו-קיום יהודי-ערבי, והשדולה הפרלמנטרית של השלטון המקומי בכנסת.

בשנת 2015 ד"ר סוויד פרש מחברותו בכנסת לאחר שכיהן שלוש קדנציות חלקיות בכנסת (9 שנים). מאז אפריל 2015 הוא ממלא את תפקיד היו”ר של המרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי.

הלל-בן-ששון
הלל בן-ששון

ראש מרכז ״אידאה״ לדמוקרטיה ליברלית

ד״ר הלל בן-ששון, נשוי ואב לשלושה ילדים, עומד בראש ״אידאה״ – מרכז לדמוקרטיה ליברלית. הלל השלים את לימודי הדוקטורט בתאולוגיה יהודית באוניברסיטה העברית ב-2013. למד באוניברסיטה העברית, באוניברסיטת ניו יורק ובאוניברסיטה החופשית בברלין. הוא מפרסם מאמרי מחקר ודעה על תיאולוגיה יהודית קלאסית וכן על פוליטיקה ותיאולוגיה פוליטית. ספרו הראשון, ״שם יהו-ה: משמעותו של שם האל במקרא, בספרות חז"ל ובמחשבה היהודית בימי הביניים״, התפרסם לאחרונה בהוצאת מאגנס. המדורה האנגלית תראה אור בשנה הקרובה. בשנים האחרונות שימש הלל כמרצה אורח בלימודי ישראל בסמינר התיאולוגי היהודי בניו יורק (JTS) וכראש תכנית ״משעולים״ לחינוך פוליטי וחברתי במכללת אורנים. הוא עוסק בייעוץ ובכתיבת תוכן לבית הנשיא. בין השנים 2021—2015 שימש כמנהל התכניות של מכון ״מולד״ – המרכז להתחדשות הדמוקרטיה.

סאמר-סוויד
סאמר סויד

חבר וועד מנהל

סאמר הוא מנכ״ל המרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי, אחד מארגוני החברה האזרחית הערבים הוותיקים והחשובים העוסקים בנושאי תכנון ובנייה ברשויות הערביות. בעל תואר דוקטור למדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה, הדוקטורט שלו עסק בשיח הפוליטי של הפלסטינים בישראל, כיום הוא משתלם לפוסט דוקטורט באוניברסיטת ULC בלונדון.  
בארבע מערכות הבחירות האחרונות סאמר הקים והוביל את הקואליציה לעידוד הצבעה בחברה הערבית. הוא מנחה קבוצות דו לאומיות בבית הספר לשלום בנווה שלום ומתמקד בהנחיית קבוצות דיאלוג של ישראלים ופלסטינים.
בעבר שימש יו״ר ועד הסטודנטים הערבים באוניברסיטת חיפה. מזכיר ועד היוזמה הערבי-דרוזי הקורא לסיום חובת השירות בצבא עבור דרוזים וחבר המזכירות הארצית של חד״ש והלשכה הפוליטית של המפלגה. נשוי לד"ר רגדה זידאן סויד, רופאת נשים, ואבא לשתי בנות: שאם וליא.
סלאם שרקייה
סלאם שרקייה

חבר וועד מנהל

סמנכ"ל שיווק בגלובס. בעל תואר שני M.A במנהל ומדיניות ציבורית מבית הספר לממשל ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי הרצליה, ובעל תואר ראשון בחינוך מהמכללה האקדמית דוד ילין בירושלים. בעבר כיהן כמנהל שיווק קהלים בחברת קוקה קולה ישראל, והיה אחראי לניהול הפעילות השיווקית בתחום קהלים בחברה. בשנת 2003 התחיל את פעילותו כיו"ר אגודת סטודנטים במכללת דוד ילין בירושלים. לאחר מכן כיהן כמזכ"ל ארגון הסטודנטים הארצי בישראל, וכעבור כשלוש שנים עבר לכהן כיועץ השר לשעבר עמי אילון בנושאי צעירים, סטודנטים וקהילות. בשנת 2009 הצטרף סלאם לחברת פרטנר, שהייתה הזכיינית למותג Orange, וכיהן במגוון תפקידים ניהוליים בחטיבת השיווק והתוכן, תוך ניהול הפעילות העסקית, השיווקית והפרסומית של החברה בקרב קהלי היעד השונים.

סלאם נשוי לאלמאס ומתגורר בישוב ג'ת שבמשולש.

דיאנה-ליפטון
דיאנה ליפטון

חברת הוועד המנהל

ד״ר ליפטון היא חוקרת מקרא. לפני עלייתה לישראל ב-2011 שימשה כחוקרת ומרצה ב-Newnham College בקיימברידג׳ (1997—2006) וכמרצה למקרא ולמדעי היהדות ב-King’s College בלונדון (2007—2011). בין השנים 2012—2013 שימשה כמרצה למקרא באוניברסיטת תל אביב. מאז 2012 היא מלמדת בבית הספר לתלמידים מחו״ל על שם רוטברג באוניברסיטה העברית. ספרה האחרון, From Forbidden Fruit to Milk and Honey: A Commentary on Food in the Torah, יצא לאור ב-2018.
ד״ר ליפטון חיה בירושלים עם בן זוגה והיא אם לשני ילדים.

גון-הלפין
ג'ון הלפין

חבר הוועד המנהל

ג׳ון הוא עמית בכיר בארגון Center for American Progress (CAP) העוסק בתאוריה פוליטית, תקשורת וניתוח דעת קהל. עובד בארגון מאז הקמתו ב-20003 וכיום מנהל שותף בארגון ומחבר התכנית ללימודים פרוגרסיביים, פרויקט בין-תחומי לחקר ההיסטוריה האינטלקטואלית של הפרוגרסיביות, עקרונות היסוד שלה וההבנה הציבורית לגביה. ב-2008 פרסם עם ג׳ון פודסטה את הספר The Power of Progress: How America’s Progressives Can (Once Again) Save Our Economy, Our Climate, and Our Country. הספר דן בהיסטוריה של התנועה הפרוגרסיבית ובעתידה. לאורך השנים ניהל פרויקטים שונים של הארגו בנושאים כגון אמונה בפוליטיקה, ביטוח בריאות, חובות צרכנים, מיסים, עוני ומדיניות חוץ. לפני הצטרפותו לארגון שימש כשותף בכיר במכון המחקר Greenberg Quinlan Rosner ושימש כיועץ אסטרטגיה ומחקר דעת קהל למפלגות ולמועמדים פוליטיים. בין השאר ייעץ לצוות הקמפיין של אל גור לנשיאות (2000), למפלגת הלייבור הבריטית, למפלגה הסוציאל-דמוקרטית באוסטריה ולשורה של קמפיינים לקונגרס, לבתי המחוקקים וליוזמות שונות.

משה-הלברטל
משה הלברטל

חבר הוועד המנהל

פרופ׳ הלברטל סיים את הדוקטורט באוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1989. בין השנים 1988—1992 השתתף בתכנית העמיתים של אוניברסיטת הרווארד. פרופ׳ הלברטל שימש כמרצה אורח בבית הספר למשפטים של הרווארד, באוניברסיטת פנסילבניה ובבית הספר למשפטים של אוניברסיטת ייל. כעת הוא מרצה למחשבת ישראל ופילוסופיה באוניברסיטה העברית, בבית הספר למשפטים באוניברסיטת ניו יורק ובמרכז הבינתחומי הרצליה. פרופ׳ הלברטל פרסם ספרים רבים, וביניהם Idolatry (co-authored with Avishai Margalit, 1992); People of the Book (1997); Concealment and Revelation (2007); On Sacrifice (2012); Maimonides: Life and Thought (2014),. הוא כתב גם את הספרים ״מהפכות פרשניות בהתהוותן״ (1997); ״בין תורה לחכמה: רבי מנחם המאירי וחכמי פרובאנס״ (2000); ו״על דרך האמת: רמב״ן ויצירת המסורת״ (2006). פרופ׳ הלברטל זכה בפרס מיכאל ברונו מקרן רוטשילד – יד הנדיב (1999) והוא חבר האקדמיה הישראלית למדעים מאז 2010.

סיד-טופול
סידני טופול

חבר הוועד המנהל

טופול הוא בוגר בית הספר הלטיני בבוסטון ויליד העיר. הוא בעל תואר בפיזיקה ותואר דוקטור לשם כבוד למדעים מאוניברסיטת מסצ׳וסטס. בוגר Harvard-MIT וזוכה פרס המנהיגות של המכון. טופול נכנס להיכל התהילה של הכבלים ושל הלוויין, של ערוץ MTC ושל המכון הטכנולוגי של ג׳ורג׳יה.
טופול שימש כחבר ועד מנהל בכמה ארגוני ציבור יהודיים באזור בוסטון: the American Jewish Committee; the Jewish Community Relations; Council of Greater Boston; Combined Jewish Philanthropies of Greater Boston. טופול הוא חבר ב״עמנו״, תנועת ציונית יהודית אמריקנית; חבר ועד מנהל ב״ידידי שלום עכשיו בארצות-הברית״ וב- J Street; חבר ועד מנהל ב״ברית צדק ושלום״, ארגון שמאל יהודי-אמריקני; וחבר Jewish Community Relations Council. שימש כחבר פעיל בקבוצת דיאלוג למען שלום ישראלי-פלסטיני בבוסטון. פעילותו הנוכחית למען השלום היא מימון תכניות להצמחת מנהיגים לאי-אלימות באוניברסיטאות בארצות-הברית ובישראל.
טופול שימש יושב ראש חברת ״סיינטיפיק אטלנטה״ והוא נשיא קבוצת טופול וקרן משפחת טופול.